Legion (2009)

Legion (2009)Leegion (ladina keeles tähendab legio sõdurite värbamist) oli Vana-Rooma sõjaväeline üksus. Suurus ligikaudu 5000–6000 leegionäri pluss mitusada ratsaväelast. Jalavägi jagunes vabariigi algusaegadel maniipuliteks, hiljem kohortideks, mis omakorda koosnesid tsentuuriatest. (Vikipeedia)

Miikael (heebrea keeles “otsekui (Jumal) El”, kreeka keeles Michaél, araabia keeles Mikal ja Mika´il) on piibli järgi Iisraeli ning kristliku koguduse taevane kaitsja, taevavägede juht, õiguse ja kohtumõistmise, ent ka armu ja halastuse ingel. Ta on inimeste eestkostja Jumala juures, toetab surijaid ja juhib nende hinged taevasse. (Vikipeedia)

Gabriel (ka: Gaabriel) on judaismis, kristluses ja islamis üks peainglitest. Peaingel Gabrieli nimi tähendab “Jumal on mu jõud”. Ta on taevaste varanduste valvur, lunastuse ingel ja Jumala ülemkäskjalg. (Vikipeedia)

Kõnealuse filmi eelarve $26,000,000! (IMDB)

Nüüd pane see info kõik kenasti kokku, sega korralikult ja saadki tulemuseks absoluutse jaburuse, mida mitte kuidagi kommenteerida ei oska. Ja mis seos on reaalselt Miikaelil, Gabrielil, käputäiel inimestel kuskil kolkaeinelas, Jumala kopp ees tüüpi olekul ja karja inglite poolt manipuleeritud inimestel leegioniga – seda ei lõiganud ma läbi ka pärast pooltunni jagu kestnud rehkendamist… Ka ingliskeelse Wikipedia poolt antud vaste väljendile “legion” (Legion (demon)) ei andnud suuremat selgust, sest deemonitega polnud seal ju suuremat pistmist… Ühesõnaga järjekordne “teeme miskit piibli ainetel ja eksponeerime, et headus on kurjast ikka üle jne.” võtmes filmitükk, mis kubiseb vastuoludest (Nt. on siis inglid teatud olukordades võrdelised deemonitega?) ja loogikavigadest (Kas ei tähendanud väljend “legion” mitte seda, et ühe korpuse sees on mitu deemonit?) ning mille vaatamise proovin küll lähimate tundide jooksul äraunustada :P

Legion (2009)
Eelvägi

Legion (2009)
Vanadaam-leegionär rünnakul :D

Allpool leiad võimaluse anda filmile omapoolne hinnang viie tärni süsteemis (Rate this) – minu poolt antud hinne on juba sisestatud ning on üldinfo mõttes äranimetatuna järgmine:
1/5

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: